Radyo Frekans Uygulaması (THERMAGE)

Radyofrekans dalgaları ile bağ dokusununun ana yapısını oluşturan kollajen bantlarda ısınma ve bunun sonucunda kollajende kısalma ve kalınlaşma sağlar. Ayrıca kollajen sentezinde uyarılma olur. Bunların sonucunda deri daha gergin, genç ve parlak bir hal alır. İnce kırışıklıklar azalır.

Tek uygulama yeterlidir. Etkisi 6 ay civarında daha belirgindir ve yıllarca devam eder. Uygulama sırasında hafif ısınma hissi oluşabilir. Yüzeyel soğutma kullanılabilir. Tedavi sonrası birkaç saat süren kızarıklık olabilir.

RADYOFREKANS NASIL ÇALIŞIR?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

RADYOFREKANSta AMAÇ NEDİR?

Amaç ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

SONUÇ

Yağların erimesi,kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,zayıflama,selülitlerin yok olması,toparlanma,sarkıkların giderilmesi,kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Lazer Uygulamaları

Lazer Uygulamaları Lightnum Lazer ile daha güvenli ve konusunda uzman ekibimiz ile lazer uygulamalar.

Görüşler

  • Çiğdem Öner C.

    Keşke lazer uygulamanızı daha önceden deneseydim :)

  • 1
  • 2
  • 3

İletişim

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 0312 417 63 40    0312 417 63 41
 0312 418 19 08    0312 425 61 47
 Selanik Cad. No: 27/9  Kızılay-ANKARA

Sosyal Medya