Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi; farmakolojik vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin karışım halinde ve küçük miktarlarda derinin orta tabakasına (dermise) enjekte edilmesi yöntemidir.Bu yönteme göre ilaçlar, doğrudan patolojinin olduğu ve istenilen bölgeye enjekte edildiği için bütün vücuda dağılmaz ve çok daha az miktarlarda kullanılır.Bu sayede etki gücü artarken yan etki olasılığı azalır.

Mezoterapi Kullanım Alanları

İlk kez 60 yıl önce kullanılan mezoterapinin günümüzde kullanım alanı oldukça geniştir. Mezoestetik en sık olarak selülit, bölgesel zayıflama, saç dökülmesi, akne tedavisinde kullanılır.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Tedavi edilecek bölgeye 4mm uzunluğunda çok ince iğneler kullanılarak, çok küçük miktarlardaki ilaç karışımları lokal olarak enjekte edilir. Kullanılan ilaçlar dokunun ihtiyacına göre hazırlanan özel ilaç kokteylleridir ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. Mezoterapide ilaçların lokal olarak uygulanması bize bazı avantajlar sunar.Yan etkiler azalır, aktif biyoyararlanım yükselir ve seans aralıkları diğer rutin uygulamalara göre  daha uzundur.

Lazer Uygulamaları

Lazer Uygulamaları Lightnum Lazer ile daha güvenli ve konusunda uzman ekibimiz ile lazer uygulamalar.

Görüşler

  • Çiğdem Öner C.

    Keşke lazer uygulamanızı daha önceden deneseydim :)

  • 1
  • 2
  • 3

İletişim

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 0312 417 63 40    0312 417 63 41
 0312 418 19 08    0312 425 61 47
 Selanik Cad. No: 27/9  Kızılay-ANKARA

Sosyal Medya