BALDIR AMELİYATLARI

Baldır estetiği, baldır protezi, baldıra yağ enjeksiyonu, baldıra dolgu uygulaması işlemidir.

Baldırların çok ince olması özellikle bayanlarda sorun teşkil eder ve bu nedenle etek giymek istemezler. Baldırların güzel ve çekici olabilmeleri için uzunluk ve kalınlıkları orantılı olmalı, kıvrımlara ve yuvarlak hatlara sahip olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için dizin arka tarafındaki mevcut kıvrımlardaki kesi yapılarak baldırlara konacak bir veya 2 silikon protezle baldırlara istenilen form verilebilinir. Hasta silikon protezi istemiyorsa vücudundan alınan yağ dokusu veya hazır olarak bulunan dolgu maddeleri verilerek baldırların kalınlaşmaları sağlanabilir. Ancak yağ enjeksiyonun kalıcı olabilmesi için tekrarlanması gereklidir. Dolgu maddeleri ise kalıcı değildir.

GEREKLİ TIBBİ KAYIT: Ameliyat öncesi ve sonrası fotoğrafınız çekilir. Ameliyatı olası komplikasyonlarını anlatan onam formu imzalatılır.

TEDAVİ ÖNCESİ YAPILACAK İŞLEMLER: Temel laboratuar testleri yapılır ve anestezi konsültasyonu tamamlanır. Ameliyattan önce hastanın baldırının inceliği incelenerek bir veya 2 protez konacağına karar verilir.

TEDAVİDEN GERÇEKÇİ BEKLENTİ NE OLMALI: Ameliyat genel anestezi veya sedasyon ve spinal altında yapılır. Diz arkasından yapılan kesi ile silikon protez yerleştirilir. Daha sonra hastanın bacağına bandaj uygulanır.

OLASI KOMPLİKASYONLAR: Kanama, enfeksiyon görülebilinir. Dikiş yerinde belirgin bir iz olabilir.

TEDAVİ SONRASI İYİLEŞME DÖNEMİ: Ameliyat sonrası genellikle bir gece hastanede kalınır. Ancak ayı günde hastaneden çıkış olabilmektedir. İstirahat sırasında ayakların yukarı kaldırılması gereklidir. 10 gün kadar sonra normal iş hayatına dönebilir. Ancak kimi hastalarda 3–4 gün devam eden şişme –morarma görülmektedir. Hastanın Ağır tempolu sporlara ise 6. haftadan sonra dönmesi uygundur.

Lazer Uygulamaları

Lazer Uygulamaları Lightnum Lazer ile daha güvenli ve konusunda uzman ekibimiz ile lazer uygulamalar.

Görüşler

  • Çiğdem Öner C.

    Keşke lazer uygulamanızı daha önceden deneseydim :)

  • 1
  • 2
  • 3

İletişim

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 0312 417 63 40    0312 417 63 41
 0312 418 19 08    0312 425 61 47
 Selanik Cad. No: 27/9  Kızılay-ANKARA

Sosyal Medya