LAZER LİPOLİZ NEDİR?

Lazer Lipolizle, En Etkili, Tek Seferde Başarılı Sonuçlar!

 • Kolay Operasyon
 • Küçük Bir Kesiden İşlem
 • Tramva Yaratmayan Prosedür
 • Cilt Yüzey Sıkılaşması
 • Yağ Dokusunda Hızlı Azalma

Lazerli liposuction yani diğer adıyla Lazer Lipoliz, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır.  

Lazer lipo olarak da bilinen yöntem lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; yağın parçalanmasının sağlanmasıdır..

Gevşek deriyi de toparlama ve selülitli görüntüyü düzenleme özelliğine sahip, hemen hemen tüm bölgelerde uygulama şansı tanıyan ideal bir yöntemdir.

Günümüzde lazer yardımlı liposuction işlemi için geliştirilen en son lazer cihazları çok başarılı olmaktadır. Laser liposuction‘ın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunları sayacak olursak , işlem sırasında hemen hemen hiç kanama olmamakta, yağ hücrelerinin zarı lazer ile tahrip edilerek içlerinde bulunana depo yağların sıvılaşıp akması sağlanmaktadır. Ayrıca sadece yağ hücrelerini etkilediği için etraf dokulara, damar ve sinirlere zarar vermemektedir.

Lazer Lipoliz özellikle birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ birikimi olan hastalarda idealdir.

Yağ sıvılaşmış şekilde tıpkı koyu bir süt gibi alınabilmektedir. Ayrıca yüz ve boyun gibi bölgelerde yağları lazer ile tahrip ettikten sonra almak gerekmemekte kendiliğinden lenfatikler yardımı ile yok edilmekte ve cilt sarkmaları ve kontur bozuklukları olmadan iyileşme sağlanmaktadır. Morarma ya hiç olmaz yada çok çok azdır. İyileşme çok hızlı olur. Uygulama sonrası ağrı kişinin ağrı eşiğine göre değişkendir ve basit akesiciler ile azaltılabilir veya ortadan kaldırılabilir. Ufak bölgeler Lokal anestezi ile kolaylıkla yapılabilir,geniş alanlar için sedasyon veya genel anestezi gerekebilir ve kişinin günlük hayatını pek etkilemez. 

LAZER LİPOLİZ ve KLASİK LİPOSUCTİON AMELİYATI ARASINDAKİ FARKLAR

Klasik liposuction işleminde o bölgeye tekniğe göre değişmekle birlikte sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve genel anestezi altında yapılır. Bir ay süren morluklar görülebilir.Sonrasında ise 1 ay kadar korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile en az 2-3 günlük bir toparlanma süreci gerekir.

Klasik liposuction da işlemin başarısı büyük oranda cerrahın yeteneğine bağlıdır. Ameliyat sonrası düzensizlikler olması, aşırı morarma, geç iyileşme liposuction ameliyatlarının en çok şikayet edilen yanlarıdır. Bazen ikinci veya üçüncü defa liposuction işlemi yapılacak olan hastalarda klasik liposuction uygulamak çok güç olabilir.

Lazer Lipoliz az invaziv ve etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, sadece 1-2 hafta korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde ilkinden daha travmatik bir prosedür değildir. Ayrıca klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. İyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha kısadır. Hasta ufak alanlara uygulandığında işinden ya da sosyal hayatından hiç ayrı kalmaz. Alan sayısının fazla olduğu geniş uygulamalarda birkaç günlük bir ara vermesi gerekebilir.

Ameliyat Öncesi Değerlendirme :

Lazer Lipoliz düşünen kişinin atması gereken ilk adım bir plastik cerraha danışmaktır.Tedavide önemli olan, uygun hastanın seçilmesidir. Hasta ile ilgili başka dikkat edilecek bir durum yoktur.Tedavi öncesi herhangi özel bir ön hazırlık yoktur. Ancak hastanın allerjik olduğu ilaçlar Ya da şeker,kalp,tansiyon gibi kronik hastalığı olup olmadığı gibi genel sağlık durumu ile ilgili cevaplar alınır. Ve bunlara yönelik tetkikler ile operasyon için sedasyon veya genel anesteziye gereksinim var ise anestezi ile ilgili tetkiklerin yapılması,hastanın bir check-up’dan geçirilmesi gerekebilir.

Lazer Lipoliz uygulamaları kaç seans sürüyor ? 

Uygulamalar genelde 1 seanstır ama uygulanacak alandaki yağ miktarına göre seans sayısı arttırılabilir. Bir kaç ay ara ile tekrarlamak mümkündür.

Bu yöntemle yağlarından kurtulan kişilerin daha sonra tekrar aynı sorunla karşılaşma olasılığı var mı? Bu durumda ne yapılması gerekir ?

Bu metotta da liposuctionda olduğu gibi amaç yağ hücrelerinin tamamını yok etmek değildir. Bu nedenle hastalar her yöntemden sonra olduğu gibi bu yöntemden sonra da daha sağlıklı beslenmeye yönelmelidirler. Bu gibi hastalar kesinlikle eski alışkanlıklarını bırakmalıdırlar.

Her metotta olduğu gibi bu yöntemde de tekrar aynı bölgede daha az olmak kaydıyla yağlanma olabilir. Çünkü uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez ancak eğer hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı mevcuttur.Ayrıca hiç operasyona girmemiş diğer vücut bölümlerinde de daha fazla yağ birikimi olacaktır. Böyle bir durum olursa işlemi tekrar yapmakta bir sakınca yoktur.

Her hangi bir yan etkisi var mı ?

Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Lazerlipoliz uygulamalarında hangi anestezi türü kullanılır ?

Uygulama için kesinlikle genel anestezi şart değildir. Alan sayısına ve genişliğine göre lokal anestezi veya sedasyon anestezisi ile rahatlıkla uygulanabilir.

Erkekler için de uygulanabilir mi ?

Evet. Erkekler içinde uygulanabilir.15-16 yaşından büyük herhangi bir cinsiyetteki hastaya uygulanabilir. Erkek hastalarda özellikle jinekomasti ( erkekte kadın tipi meme büyümesi) vakalarında tercih edilmektedir.

Lazer Uygulamaları

Lazer Uygulamaları Lightnum Lazer ile daha güvenli ve konusunda uzman ekibimiz ile lazer uygulamalar.

Görüşler

 • Çiğdem Öner C.

  Keşke lazer uygulamanızı daha önceden deneseydim :)

 • 1
 • 2
 • 3

İletişim

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 0312 417 63 40    0312 417 63 41
 0312 418 19 08    0312 425 61 47
 Selanik Cad. No: 27/9  Kızılay-ANKARA

Sosyal Medya